Szkoła podstawowa

Działania dofinasowane
z Budżetu Państwa

Stowarzyszenie
na Rzecz Szkolnictwa
Specjalnego


Dofinansowanie projektu

Dofinansowanie projektu Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Dofinansowanie projektu Poznaj Polskę

Dofinansowanie projektu Pomoc Ukrainie

Dofinansowanie projektu Dobry start

Dofinansowanie projektu Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Dofinansowanie projektu

Dofinansowanie projektu

Dofinansowanie projektu

Dofinansowanie projektu

Dofinansowanie projektu Wczesne Terapie

Dofinansowanie projektu

Projekt Dobry Start

Biegojazda


Deklaracja zgodności

Partner Biegojazdy PressGlass


Biegojazda

Projekt przedszkole

Fundacja Grupy PKP

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe

1% podatku

BIP biuletyn informacji publicznej
liczba odwiedzin: 4716920
strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
SOSW Tczew

Szkoła podstawowa
Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka"
Bierzemy udział w "Akademii Bezpiecznego Puchatka"!. Jest to program adresowany do młodszych uczniów naszej szkoły, którego celem jest rozwijanie umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo w 5 sferach: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.
26 10 2023 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Świąteczny czas
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III wzięli udział w zabawach i konkurencjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Były zagadki słowne; układanki; zabawy oddechowe; odgadywanie instrumentów, na jakich grana była kolęda; a nawet zadanie związane z nakrywaniem do stołu. To był mile spędzony czas!
20 12 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Bezpiecznie zimą
Wielkimi krokami zbliża się zimowa przerwa świąteczna oraz ferie. By spędzić je miło i bezpiecznie uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariusza Straży Miejskiej na temat bezpieczeństwa zimą. Bardzo dziękujemy za spotkanie.
20 12 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Warsztaty na temat osób niewidomych
W ostatnich dniach uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego na temat osób niewidomych. Warsztaty miały uczyć uczniów szacunku, tolerancji i zrozumienia wobec drugiego człowieka i nawiązywać tematyką do obchodzonego 3 grudnia Dnia Osób Niepełnosprawnych.

08 12 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Życzliwość, uśmiech, miłe słowo - to główne elementy, które towarzyszyły nam w obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia korytarze pełne były karteczek z miłymi słowami, które można było zerwać i podarować wybranej przez siebie osobie. Szkolna gablota podpowiadała, w jaki sposób możemy okazywać serdeczność w różnych sytuacjach dnia codziennego. Klasy I-III wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego a starsi uczniowie wykonywali kolorowe zakładki do książek, które z miłym słowem mogły później przekazać bliskim. Ponadto, przy wejściu do szkoły umieszczone zostały anielskie skrzydła, przy których chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia - wszakże "życzliwość dodaje nam skrzydeł" :)
26 11 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Spotkanie z Policją
W ostatnim czasie gościliśmy w naszej szkole profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Podczas spotkania z uczniami klas IV-VIII Policjantka przybliżyła nam zagadnienia obowiązujących w Polsce przepisów i możliwych konsekwencji ich nieprzestrzegania. Poruszyła tematy odpowiedzialności za własne zachowanie oraz możliwych sposobów radzenia sobie z napotykanymi trudnościami. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i rzetelną dawkę wiedzy!
24 11 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Bezpiecznie ze Strażą Miejską
3 października gościliśmy w szkole przedstawiciela Straży Miejskiej. Podczas spotkania uczniowie klas I-III i IV-V dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po mieście.
Za naukę i wartościowe spotkanie bardzo dziękujemy!

07 10 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
"Dzień Kropki"
Dnia 15 września odchodziliśmy w szkole "Dzień Kropki". Jest to święto kreatywności, wyobraźni i wiary we własne możliwości. Motywem przewodnim jest kropka i dziewczynka o imieniu Vashti - bohaterka znanej na całym świecie książki pt. "Kropka".
Tego dnia nasi uczniowie mieli możliwość puścić wodze fantazji i wziąć udział w zabawach wymagających od nich twórczego myślenia. Uczniowie klas I-III stworzyli wspólny plakat a chętni uczniowie klas starszych - uzupełniali karty pracy, w których mogli wykazać się oryginalnymi pomysłami. Nie było tu dobrych i złych odpowiedzi a możliwości wykonania zadań podpowiadała wyłącznie wyobraźnia. Wszyscy biorący udział w zabawie za udział nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.
20 09 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Zajęcia integracyjne
W ubiegłym tygodniu uczniowie szkoły podstawowej klas I-II-III wzięli udział w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez psychologa szkolnego i wychowawcę klasy. Podczas zabaw i ćwiczeń dzieci utrwalały znajomość swoich imion, uczyły się współpracy i rozwijały poczucie jedności jako klasy. Humory dopisywały i wszyscy wspaniale się bawili.

19 09 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Serial: MAJOWE WYCIECZKI odcinek: 4 Biskupin - Gniezno
W ramach programu "Poznaj Polskę", pod hasłem "Kultura i dziedzictwo narodowe", dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, odbyła się wycieczka do Biskupina i Gniezna.
Tym razem klimat rodzimego dziedzictwa, mogła chłonąć młodzież klas ponadpodstawowych.
Śladami prehistorii odbyliśmy spacer po Osadzie Archeologicznej w Biskupinie. Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek. Największe zdziwienie wywołała ówczesna "lodówka" oraz wspólne zamieszkiwanie pod jednym dachem ludzi i zwierząt.....
06 06 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
Serial: MAJOWE WYCIECZKI - odcinek 3: Frombork - Olsztyn
W ramach programu "Poznaj Polskę", pod hasłem "Największe osiągnięcia polskiej nauki", dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, zorganizowana została wycieczka do Fromborka i Olsztyna. Podążaliśmy śladami Mikołaja Kopernika. W muzeum we Fromborku, zetknęliśmy się z duchem rewolucyjnej w XVI wieku myśli astronomicznej, polskiego uczonego, który odkrył, że to Ziemia obraca się wokół Słońca.
"Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię".
26 05 2022 by Rafałczytaj więcej ...

Szkoła podstawowa
MAJOWE WYCIECZKI odcinek: 2 Biskupin - Gniezno
W ramach programu "Poznaj Polskę", pod hasłem "Kultura i dziedzictwo narodowe", dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, została zorganizowana wycieczka do Biskupina i Gniezna. Odwiedziliśmy Osadę Archeologiczną w Biskupinie. Polskie dziedzictwo kulturowe, uznane w całej Europie, odwiedzane przez rzesze turystów. Dołączyliśmy do tego zacnego grona. W blasku słońca (a w Tczewie padało), spacerowaliśmy w atmosferze epoki brązu i żelaza. Jak wprawni mincerze piastowscy, wybijaliśmy pamiątkowe monety. Amulety i pierścienie wzbogaciły nasze domowe kolekcje biżuterii.
13 05 2022 by Rafałczytaj więcej ...

strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
ośrodek | przedszkole | szkoła podstawowa | gimnazjum | SSPdP | ZSZ | stowarzyszenie

© Copyright 2010 Rafał Górski - Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie