Ośrodek
Rewalidayjno-Wychowawczy

Stowarzyszenie
na Rzecz Szkolnictwa
SpecjalnegoFundacja Grupy PKP

Projekt Gruzja

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe

Projekt Leonardo da Vinci

Projekt Grundtvig

1% podatku

BIP biuletyn informacji publicznej
liczba odwiedzin: 1342654
strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
SOSW Tczew

U W A G A
Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu
Link do akcji na FB - Facebook                        

Link do zrzutki - zrzutka                        

Link do profilu ZPS na FB profil ZPS                        

14 03 2018 by Rafałczytaj więcej ...

U W A G A
ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ!
„Troska o dziecko (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
Jan Paweł II
ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ!
POMÓŻ DZIECKU I ZAPEWNIJ MU DOBRĄ PRZYSZŁOŚĆ!

Fundusz Stypendialny „Przyszłość” stawia sobie za cel wyrównywanie szans dzieci na starcie życiowym, niwelowanie różnic ekonomicznych, stwarzanie szans rozwoju, wzmacnianie poczucia wartości, umożliwienie realizacji marzeń i aspiracji oraz motywację do dalszego rozwoju.
29 11 2017 by Rafałczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Festyn sportowy ,,Aktywni Razem,,
Festyn kierowany był do dzieci uczęszczających do ORW z ZPS Tczew. Imprez miała na celu zaktywować dzieci w aspekcie szeroko rozumianego sportu. Czysta rywalizacja i propagowanie zdrowego stylu życia nie było jedynym celem imprezy. Głównym powodem zorganizowania festynu było danie dzieciom radości i samozadowolenia z postępów w zakresie aktywności fizycznej.
11 06 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Festiwal Spotkanie z Szantami
W słoneczną środę 23.05.2018r. załoga wilków morskich z ORW wypłynęła na spotkanie z piosenką żeglarską ! Rejs obfitował w wiele niespodzianek i wesołych zabaw. Na zakończenie każda grupa otrzymała niewielki upominek. Z rejsu wróciliśmy bardzo szczęśliwi...
Ahoj Żeglarze! Do zobaczenia za rok!!!!
06 06 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Spektakl ,,Rycerz bez konia,,
Dnia 21.05.2018r. z zainteresowaniem uczestniczyliśmy w przedstawieniu kukiełkowym pt. ,,Bajka o Rycerzu bez konia,,.
Dzieci, oprócz wysłuchania ciekawej opowieści, wesołych piosenek, miały okazję z bliska zobaczyć oraz dotknąć kukiełki. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało.
06 06 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Prywatka u Misia Orewiaka
Pod koniec kwietnia bawiliśmy się wspólnie z Dyrekcją oraz Rodzicami na Prywatce u naszego zaprzyjaźnionego Misia Orewiaczka. Nasi Nauczyciele, ku wielkiej radości wszystkich zaproszonych, wcielili się w rolę niedźwiadków, pszczółek, wiewiórek oraz złotych rybek. Wprowadzili nas oni w cudowny bajkowy świat, w którym spełniają się życzenia- a jednym z nich było : ,, Pluszowy Miś dla każdego Orewiaczka ,,. Od tego dnia z półek korytarza ORW spoglądają na dzieci pluszowe misie, każdy inny, z sercem dla nich uszyty.
24 05 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Spotkanie z Ekologią
18 kwietnia odbyło się spotkanie ekologiczne z okazji Światowego Dnia Ziemi. Ekoludek miał przybliżyć i uwrażliwić dzieci na problem zanieczyszczenia ziemi. Miał nauczyć segregowania śmieci i przybliżyć dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko najbliższe i te dalsze.
11 05 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Wielkanocne spotkanie z Patronem Placówki Janem Pawłem II
W ostatnią środę przed świętami (28.03.) Orewiacy w Wielkanocnym nastroju spotkali się z Janem Pawłem II. Śpiewaliśmy wspólnie Ojcu Świętemu, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy tematyczne puzzle. Były też kremówki. W dalszej części spotkania jedliśmy potrawy Wielkanocne przygotowane specjalnie na tę okazję. Podczas uroczystości ozdabialiśmy i przygotowaliśmy jaja oraz wykonywaliśmy prace plastyczne, które zdobiły nasze sale i korytarz ORW. Było to spotkanie pełne pozytywnych emocji, które na długo zostanie w naszych sercach.
05 04 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Wspieramy akcję ,,Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu,,
Sercem i myślami jesteśmy z wami. Wierzymy w to, że Zieloną Strefę dla dzieci wybiegacie. Chociaż my tu na miejscu to duchowe wsparcie u nas macie. Życzymy wam, by pogoda przez cały czas sprzyjała życzliwych ludzi każdego dnia i by łatwą dla was była trasa cała, by Zielona Strefa szybko powstała i wielkim sukcesem się zakończyła ta akcja wspaniała!!!
22 03 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Przemarsz pod hasłem ,,Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu ,,
Już zaczęło się odliczanie do sztafetowego biegu charytatywnego. Pracownicy Ośrodka oraz rodzice podopiecznych biegną przez 5 dni pokonując ponad 460 km. ! Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na stworzenie oraz wyposażenie ,, Zielonej Strefy Relaksu ,, dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Całym sercem sprzyjamy im. Pragnąc nagłośnić tę szlachetną inicjatywę przeszliśmy się ulicami naszego miasta - z uśmiechem , muzyką i nadzieją na pomoc w spełnieniu marzeń...
01 03 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Bliskie spotkanie z Afryką
Dzieci i kadra zostali zaproszeni przez Ewelinę Dzius na spacer po Republice Środkowej Afryki, aby poznać bliżej smak, zapach i zwyczaje ludów tam zamieszkujących. "Orewiacy" chodzili po lesie tropikalnym, odwiedzili Pigmejów, dotykali przedmiotów codziennego użytku. Poznali w pigułce szkoły i systemy ich funkcjonowania. Podczas spotkania towarzyszyła muzyka afrykańska w języku Sango.
23 02 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Bal Karnawałowy
Karnawał to okres szaleństwa i zabaw. My uwielbiamy śpiew, muzykę, taniec.......... więc, 10 stycznia w kolorowych przebraniach bawiliśmy się wspólnie przy największych muzycznych przebojach.
23 02 2018 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Jasełka i wspólne kolędowanie
To już kolejne nasze grudniowe spotkanie...spotkanie szczególne - gdzie znowu tyle serc połączyło się tworząc niezapomniany, magiczny, klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy przeżywając radość z narodzin Jezusa.
'...zbliża się czas- jedyny w roku- gdy zwalnia puls zmęczonych miast.
Z nieba do serc zlatuje spokój, prowadzą go posłańcy gwiazd...
Czas cały z nadziei, dobro w nas pokona lęk - i z dnia na dzień na lepsze zmieni to wszystko co, straciło sens.'
22 12 2017 by Iwonaczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Niezwykłe Warsztaty Gwiazdkowe
W poniedziałek 11 grudnia 2017 roku dzieci i młodzież z ORW uczestniczyły w Niezwykłych warsztatach gwiazdkowych. podczas spotkania panowała serdeczna atmosfera. Uczestnicy wykonali z papieru oraz masy plastycznej wspaniałe ozdoby i dekoracje o tematyce Bożonarodzeniowej.
14 12 2017 by Iwonaczytaj więcej ...

strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
ośrodek | przedszkole | szkoła podstawowa | gimnazjum | SSPdP | ZSZ | stowarzyszenie

© Copyright 2010 Rafał Górski - Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie