Informacje ogólne

Stowarzyszenie
na Rzecz Szkolnictwa
Specjalnego

Biegojazda


Deklaracja zgodności

Partner Biegojazdy PressGlass


BiegojazdaFundacja Grupy PKP

Projekt Gruzja

Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe

Projekt Leonardo da Vinci

Projekt Grundtvig

1% podatku

BIP biuletyn informacji publicznej
liczba odwiedzin: 2651547
strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
SOSW Tczew

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Ziemia - piękno. które musimy pielęgnować!
W miesiącu kwietniu świętowaliśmy tydzień dla Ziemi. Obchody rozpoczęły się 22 kwietnia przygotowanymi zajęciami tematycznymi, a zakończą się 29 kwietnia rozstrzygnięciem konkursu "Surowce wtórne wykorzystuję, piękny strój z nich zorganizuję".
Celem corocznej akcji jest promowanie wśród uczniów i uczestników zajęć postaw proekologicznych, zachęcanie do segregacji odpadów i dbania o czystość planety.
26 04 2021 by Daga czytaj więcej ...

Ośrodek
Komunikat
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, przedłużam do 30 kwietnia 2021r. obowiązującą obecnie organizację pracy w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie.
Organizacja pracy placówki w w/w okresie przedstawia się następująco:

23 04 2021 by Rafałczytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Zielona Strefa Relaksu
"Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana,
Wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana,
Lecz zajrzała we wszystkie zakątki:
- Zaczynamy wiosenne porządki".
Jan Brzechwa
21 04 2021 by Daga czytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
Kolejny dzień naszych działań.
16 04 2021 by Daga czytaj więcej ...

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy
Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu
To dzień obchodzony corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat autyzmu. My również włączyliśmy się w akcję. Poprzez ubiór w kolorze niebieskim, prace plastyczne, pogadanki z naszymi uczniami i uczestnikami zajęć rozpowszechnialiśmy wiedzę na temat zaburzenia.
16 04 2021 by Daga czytaj więcej ...

Ośrodek
Komunikat
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz aktualną sytuację epidemiczną, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, wychowanków i pracowników oraz ich rodzin, od dnia 19.04.2021r. do dnia 24.04.2021r. zmieniona zostaje organizacja pracy w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie.
Organizacja pracy placówki w w/w okresie przedstawia się następująco:

16 04 2021 by Rafałczytaj więcej ...

Przedszkole
Kwiecień miesiącem świadomości Autyzmu
Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Z tej okazji w przedszkolu świętowaliśmy ten dzień ubierając się na niebiesko. Jest to kolor, który symbolizuje solidarność z osobami ze spektrum. Niebieski był obecny nie tylko w ubraniach, ale także w pracach plastycznych, podczas zajęć ruchowych, muzycznych. Mamy nadzieję, że za rok będzie możliwość świętowania także na spacerze ulicami miasta!
14 04 2021 by Daria czytaj więcej ...

Przedszkole
Konkurs sensoryczno-plastyczny "Zimowy krajobraz"
W lutym 2021r. w Przedszkolu rozpoczął się cykl trzech konkursów sensoryczno-plastycznych w oparciu o zastosowanie strategii AAC. Pierwszy z nich pt.: „Krajobraz zimowy sensorycznie” właśnie został rozstrzygnięty. Wszystkie wykonane prace zachwyciły kreatywnością, oryginalnością, a także szerokim zakresem zastosowania różnorodnych materiałów sensorycznych. Wszystkie grupy zostały wyróżnione z uwzględnieniem różnych kategorii. Niebawem ukażą się również piękne obrazy wykonane przez naszych wychowanków o tematyce wiosennej. I tym razem trzymamy za nich mocno kciuki.
14 04 2021 by Daria czytaj więcej ...

Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego
Asystent Osobisty Osoby z niepełnosprawnością
Program adresowany jest do dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz do osób niepełnosprawnych po 16 roku życia posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
12 04 2021 by Rafałczytaj więcej ...

Ośrodek
Komunikat
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz aktualną sytuację epidemiczną, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, wychowanków i pracowników oraz ich rodzin, od dnia 12.04.2021r. do dnia 16.04.2021r. zmieniona zostaje organizacja pracy w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie.
Organizacja pracy placówki przedstawia się następująco:

09 04 2021 by Rafałczytaj więcej ...

Specjalna Szkoła Przysposabiająca do Pracy
WIELKANOC 2021
Z okazji świąt Wielkanocnych
życzymy
aby nastrój tych Świąt przybranych wiosenną radością
utrwalił się w Waszych sercach
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności
02 04 2021 by Irenaczytaj więcej ...

Ośrodek
Życzenia świąteczne
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim Państwu przede wszystkim zdrowia i optymizmu.
Niech czas świąteczny mimo okoliczności upłynie w atmosferze miłości i bliskości.
Nie traćmy nadziei i wierzmy w lepsze jutro.
Wojciech Rinc
31 03 2021 by Rafałczytaj więcej ...

<<< poprzednia [ 1 ] 2 [ 3 ] ... [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] następna >>>
strona główna | BIP | zamówienia publiczne | linki | kontakt - dane adresowe
ośrodek | przedszkole | szkoła podstawowa | gimnazjum | SSPdP | ZSZ | stowarzyszenie

© Copyright 2010 Rafał Górski - Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie